מוסיפות אור

לראשונה, מבצע התרמה ייחודי לאולפנת צבייה לבנות מטרת הפרויקט: בניית קומה חדשה באולפנה ובאומה ובהקמת בניין הפנימייה החדש כל הפרטים

בלב מעלה אדומים, בשקט ובצניעות, עובד כבר 30 שנים מפעל חינוכי המגדל ומחנך באהבה בנות מכל רחבי הארץ. אם לא יצא לכם לשמוע או להכיר, אולפנת צביה מעלה אדומים, אולפנה איכותית הפועלת ומחנכת שנים רבות לאור דרכו של הרב קוק זצ”ל.

לאולפנה דרך חינוכית ייחודית ששמה על נס את הבחירה האישית, מעצימה את התלמידות ומנחילה בבנות ישראל חינוך ערכי ותורני לערכים המרכזיים בחיינו: תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. האולפנה מחנכת לעשיה, התנדבות ומעורבות חברתית ותלמידות האולפנה פעילות בשלל פעילויות התנדבותיות למען תושבי מעלה אדומים וכלל עם ישראל.

הנהלת האולפנה והצוות החינוכי פועל ומחנך מתוך הבנה שחינוך הבנות הוא הבסיס להמשכיות הערכית והרוחנית של עם ישראל. ולראיה האולפנה העמידה דורות רבים של בוגרות אשר ינקו מדרכה החינוכית המיוחדת של האולפנה והפכו הן בעצמן למטען כוח המאיר את העולם בתורה ובמעשים טובים הן בחייהן האישיים, המשפחתיים והן כחלק מכלל ישראל.

לאחר כ-30 שנות חינוך צברה לה האולפנה מוניטין רב והפכה להיות לאבן שואבת המקבצת בנות רבות ממקומות רבים בארץ ישראל ההופכות לחלק בלתי נפרד מחזונה החינוכי של האולפנה. לאור ההצלחה, בנות רבות מעוניינות להצטרף ולהתחנך בפנימייה המיוחדת של האולפנה, אך מבני המגורים הארעיים הקיימים אינם יכולים להכיל את כל הבנות שרוצות ללמוד ולהתחנך באולפנה. "אני מאוד רוצה ונכונה לקבל יותר בנות שרוצות להתחנך אצלנו, הלב רחב ויש לנו יכולת, אבל אני נאלצת לסרב לבנות רבות רק בגלל שהמקום לא מספיק לכולן. אני עושה זאת בכאב לב גדול כי חבל לי על כל בת שמרגישה שזהו מקומה, ולצערי, נענית בשלילה", אומרת רחלי קפלן ראש האולפנה.

כדי שהאולפנה תוכל להמשיך לגדול ולגדל ולהרחיב את מעגלי הבנות שזוכות לחינוך איכותי, הנהלת האולפנה, הצוות החינוכי, התלמידות, הבוגרות וההורים קיבלו על עצמן לגייס את הכסף הדרוש לבנות בניין קבע! בניין קבע חדש למגורי הפנימיה יוכל להכיל את כל התלמידות ואף יאפשר מבנה קבע למועדונית עבור ילדים עם צרכים מיוחדים שפועלת ומופעלת ע"י תלמידות האולפנה.

בימים אלה האולפנה יוצאת בפרויקט גיוס כספים נרחב על מנת לבנות קומה חדשה באולפנה ובאומה, ולהקים את בניין הפנימייה החדש במתחם האולפנה.

מבצעי התרמה למוסדות חינוך ישיבתיים מתקיימים חדשות לבקרים, אך לראשונה, מוסד חינוכי לבנות לוקח על עצמו משימה גדולה כזאת! הנהלת האולפנה והצוות החינוכי עומל על המבצע החשוב הזה על מנת להמשיך ולאפשר את הנחלת דרכה החינוכית תורנית באמונה ובאהבה גדולה.

"האמת שאני רואה את ההירתמות גם של הצוות החינוכי וגם של התלמידות, הבוגרות וההורים ואני ממש מתרגשת, אני מרגישה שזהו חיבוק אדיר של אהבה. זה לא היה יכול לקרות בכל מקום. יש פה באמת מקום מיוחד וקבוצה מיוחדת של אנשים שמאמינים בדרך ובזכות של הבנות לקבל את החינוך הנכון עבורן. אני תפילה, שהכוח האדיר הזה יפרוץ ויחד עם כל השותפים שלנו נגיע ליעד", מסכמת רחלי קפלן, ולנו לא נותר אלא להסכים ולהזמין את הציבור לתמוך במבצע המרגש הזה.

© מתוך הכתבה במעלהנט

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

העשרה

שנת הלימודים התש"פ הורים ותלמידים יקרים, מוגשת לכם בזאת התוכנית המתארת את פרוייקט ההעשרה הייחודי לשנת הלימודים התש"פ. אנו רואים בפרוייקט זה את אחד מעמודי

קרא עוד »
חידון התנך

חצי יובל לחידון התנ"ך העירוני

למרות שנת הלימודים המקוצרת התקיים חידון התנ"ך העירוני שבסיומו נבחר ליאור וינשטיין מבתי הספר הממלכתיים • מבתי הספר הדתיים נבחרו יהונתן כהן ושירה גרייבי •

קרא עוד »
דילוג לתוכן