יום הזיכרון לחללי צה"ל

יום הזכרון לחללי צה"ל בנות התיכון באולפנת צביה פתחו את היום בשיחתו של צליל תורג'מן – לוחם במבצע צוק איתן. בשיחתו באו לידי ביטוי ערכים אשר הובילו ונתנו את הכוח לעמוד מול האויב ולנצח. צליל הדגיש את המודעות לכך שהיציאה לקרב יונקת מביטחון בצור ישראל וגואלו. הסיפור האישי של צליל יונק מצוי כולו בעולם התורה והאמונה עליהם גדל. צליל דיבר גם על המשמעות והחשיבות להביא את חברו הטוב הדר גולדין, שנפל בקרב וגופתו נמצאת עדיין בידי החמאס.

בכיתות החטיבה, יום הזכרון נפתח בתפילה וביחידה לימודית על משמעות הזכרון ומשמעות היום המיוחד.  לאחר מכן התכנסו הבנות לפעילות "זוכרים ושרים", שהייתה מרגשת מאד. הסיפורים שמאחורי השירים יצרו חיבור מרגש והתפעלות רבה אצל כולנו, על דמויות הנופלים, על גודל מעלת ישיבתנו בארץ ישראל, מסירות הנפש ומחייבותנו לשמור את זכרון הנופלים ולהעריך את הזכות הגדולה שלנו לחיות בדור של גאולה. סיימנו בשיחה קצרה של הרב יאיר על מעלת הקדושים שנפלו במערכות ישראל. בהמשך הצטרפו הבנות לטקס עם כל האולפנא.

– טקס יום הזכרון, שהעלו מדריכות האולפנא ונציגות מהשכבות השונות, היה בסימן "הכל בגלל הרוח". רוח העוז והגבורה של עם ישראל, השואבת כוחה כוחה מ"רוח ה'" – רוח אמונת ה' בנו, ורוחו של עם ישראל השואבת כוחה מאמונה ומודעות ש"אין לנו ארץ אחרת", ואנו החיים בארץ הזו ומגינים עליה באים בשם ה' לכל משימה ומבחן שריבונו של עולם מזמן אותנו אליו.

יישר כח, לאורלי וייצמן, העו"סית, ולצוות המדריכות על בניית והובלת היום. 

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בונים

בונים סיפור

פרויקט‭ "‬בונים‭ ‬סיפור‭" ‬נוצר‭ ‬במסגרת‭ ‬שיתוף‭ ‬פעולה‭ ‬של‭ ‬אגף‭ ‬הרווחה‭ ‬ואגף‭ ‬גיל‭ ‬הרך‭ ‬במתנ‭"‬ס‭. ‬עם‭ ‬הסרת‭ ‬הגבלות‭ ‬הקורונה‭ ‬יצאו‭ ‬לדרך‭ ‬בחשיבה‭, ‬ליווי‭ ‬ותכנון‭ ‬משותף‭ ‬של‭

קרא עוד »
גינה מגדים

גינה קהילתית בבית ספר מגדים

במהלך החודשים האחרונים הוקמה גינה קהילתית בבית ספר מגדים. הגינה הוקמה בשטח של גינת החממה בבית הספר. בגינה פועלים יחד 5 משפחות הורים ותלמידים ומורה

קרא עוד »
דילוג לתוכן