השיעור שהתלמידים מלמדים באמי"ת איתן

תלמידי אמי"ת איתן, אסף קרן ואריאל אסרס, אירחו את יעל אודם, כתבת החינוך של חדשות 12, בפרק מיוחד בפודקאסט של תלמידי רשת אמי"ת בכל הארץ.

חדש ברשת אמי"ת: פודקאסט חדש תוצרת תלמידים: 'דברים שהלוואי שידעתי בגיל שש עשרה'. אסף קרן ואריאל אסרס, תלמידי אמי"ת איתן, אירחו השבוע את יעל אודם, כתבת החינוך של חדשות 12, בפרק מיוחד בסדרה שמייצרים תלמידי רשת אמי"ת בכל הארץ, את יעל אודם, כתבת החינוך של חדשות 12. המטרה היא להפוך את הפודקסטים שמייצרים התלמידים לחלק מהלמידה בנושא.

יעל הכניסה את התלמידים אל עולמה של כתבת חינוך שחלמה על כך כבר מגיל תיכון. "זה תחום מרתק שאני מאוד מאוד אוהבת, ובעצם בכל יום אני מגשימה חלום. זה הדבר שהכי רציתי לעשות בחיים, ואני לא רוצה שום דבר אחר. היום צוחקים קצת על בני הנוער שכולם רוצים להיות מפורסמים, להיות נועה קירל, אבל גם אני ידעתי שאני רוצה להיות משמעותית".

היא שיתפה את התלמידים בתיאור מרגש על היום הראשון בו הגיעה לעבודה, בו התקיים משדר החזרת הגופות של גולדווסר ורגב, שני החטופים שנחטפו ללבנון. "הם היו חטופים, ולא היה ברור אם הם מתים. היה איזשהו ספק שאחד מהם אולי חי", היא מזכירה, "המשדר התחיל בשש בבוקר, כשרכבים של האו"ם הביאו את החיילים, שלא ברור אם הולכים לראות שתי ארונות או ארון אחד, אם יש אולי מישהו חי. דריכות מאוד מאוד גבוהה. בקונטרול למעלה יש שלוש נשים: במאית, עורכת, מפיקה, ויונית נמצאת באולפן. היינו צריכות לתפעל גל שידורים פתוח, מרואיין אחרי מרואיין. מישהו מתחום הביטחון, אבל גם מישהו מתחום התרבות, וכל הזמן להחזיק שידור, ואני מוצאת את עצמי מתקשרת לאנשים שלא חלמתי לדבר איתם, אנשים שאני מכירה מהעיתון. פתאום אני מתקשרת אליהם ואומרת להם: 'שלום, מדברת יעל מחדשות 12, יש סיכוי שאתה מגיע אלינו לאולפן?, כן בנווה אילן, אבל זה חשוב זה שידור מתגלגל'. האדרנלין מטורף, אתה מרגיש שאתה על גג העולם ויש את המתח הזה והדקה הזו שבה פתאום נכנס הרכב של האו"ם ורואים שיש שם שני ארונות שאף אחד מהם לא נותר בחיים, ושומעים את הבכי מלמעלה, מהקונטרול של שלוש הנשים שיושבות שם, זה היה רגע שאני לא אשכח בחיים", היא מתארת.

"אז מצד אחד זה רגע שאני לא אשכח כי ביום הזה התקשרו אליי ואמרו לי: 'התקבלת, את איתנו', ומצד שני להבין שכל האנשים מאחורי החדשות זה לא רק מכונה של רייטינג, אלא זה גם אנשים עם לב, שהם מתרגשים לראות את גלעד שליט חוזר ובוכים כשרסיס פוגע בילד בממ"ד בשדרות".

התלמיד אריאל אסרס משתף: "בתור תלמיד במגמת תקשורת, הפודקאסט עם יעל אודם היה משמעותי עבורי, להבין את מאחורי הקלעים של הכתבים לשמוע מושגים שעד אותו הרגע היו בתיאוריה הופכים למציאות".

חברו, אסף קרן, מוסיף כי "הפודקאסט עם יעל אודם היה חוויה. היכולת שלנו לייצר שיעור בתקשורת דרך ריאיון נתנה לנו תחושה טובה והייתה מאוד מעניינת".

©מתוך הכתבה במעלהנט

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בנות מצווה יפה נוף

ערב בנות מצווה – יפה נוף

בנות כיתה ו' בבית הספר "יפה נוף" השתתפו בערב מיוחד ומרגש לקראת כניסתן למצוות • הבנות נהנו מהפרשת חלה, הדלקת נרות, שירים ופעילות משותפת עם

קרא עוד »

אתר ביה"ס אלמוג

http://www.almog.jedu.org.il אתר בית הספר אלמוג מציג את העשייה הבית ספרית, תמונות מחיי ביה"ס, קישורים חשובים לתלמידים – למרחבי למידה, פרויקטים מיוחדים של ביה"ס, לוח אירועים,

קרא עוד »
דילוג לתוכן