שפן סלעים סורי

מחלקה: יונקים

סידרה: שפנאים

משפחה: שפניים

סוג: שפן סלעים סורי

זיהוי: פרסתן קטן, בגודל ארנבת, צבעו חום וזנבו קטן.

אזורים: רוב חלקי ארץ ישראל מהחרמון והגולן, עד מדבר יהודה והנגב, אינו נמצא בשרון ומישור החוף. השפן חי על גבי שטחים סלעיים.

היכן נתן לראות במעלה אדומים: על גבי טרסות , על סלעים מסביב גני השעשועים בעיר. ניתן לראות את השפנים רובצים על גבי הסלעים מול השמש, על מנת לחמם את הגוף (דם).

משפחה: השפנים חיים בעדרי משפחות , המורכב מהנקבות, מהגורים והזכר הדומיננטי (השולט). הזכרים הצעירים חיים בעדרי רווקים בסמוך לעדר המשפחה. בבוא הזמן אחד הזכרים הצעירים יחליף את הזכר הדומיננטי, לאחר מאבק קצר. שפן הסלעים חי עד 13 שנים בשבי.

מזון: צמחוני מובהק, השפן אוכל מגוון של צמחים ,אפילו צמחים רעילים.

רבייה: ההזדווגות בקיץ, הזכר הדומיננטי מזדווג עם כל נקבות עדר המשפחה. הריון הנקבה נמשך כשמונה חודשים. הנקבה ממליטה שלושה גורים בממוצע (1-6),בגיל 5-7 ימים מתחילים הגורים לאכול צמחים , בגיל 16 חודשים הם מגיעים לבגרות.

מצב מין: מין מתפרץ, משתלט על בתי גידול של בעלי חיים אחרים.

האם אני שפן סלעים ? נכון / לא נכון

שפן סלעים הוא בעל חיים יחידני (בודד) לא פוגש אף שפן אחר בחייו. נכון / לא נכון

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גינה מגדים

גינה קהילתית בבית ספר מגדים

במהלך החודשים האחרונים הוקמה גינה קהילתית בבית ספר מגדים. הגינה הוקמה בשטח של גינת החממה בבית הספר. בגינה פועלים יחד 5 משפחות הורים ותלמידים ומורה

קרא עוד »

יום הזיכרון לחללי צה"ל

יום הזכרון לחללי צה"ל בנות התיכון באולפנת צביה פתחו את היום בשיחתו של צליל תורג'מן – לוחם במבצע צוק איתן. בשיחתו באו לידי ביטוי ערכים אשר

קרא עוד »
דילוג לתוכן