בולבול צהוב שת

מחלקה: עופות

סידרה: ציפורי שיר

משפחה: בולבוליים

סוג: בולבול

זיהוי: הבולבול היא ציפור שיר גדולה יחסית , גופה אפור ראשה וזנבה בצבע כהה קרוב לשחור. על השת כתם צהוב לימוני. מסביב לעין יש טבעת לבנה צרה. אורך גופה כ – 21 ס"מ, ומותת כנפיה 31-27 ס"מ.

ניתן לזהות את ציפור הבולבול גם על פי שירתה היפה, שזהו מקור שמה בערבית , בולבול (ערבית) = זמיר (עברית).

אזורים: ציפור הבולבול יציבה בארץ ישראל,נפוצה בכל אזורי הארץ, במטעים, גינות ובנגב בעיקר בערוצי נחלים, בהם יש עצים בעלי פירות.

משפחה: ציפורי הבולבולים חיות בזוגות, לפעמים בעלי אותו מין ומטפלים זו בזו, גם זוגות של זכר ונקבה אינם מעידים על זוג לרביה.

היכן ניתן לראות במעלה אדומים: בכל העיר וסביבותיה.

מזון: ציפורי הבולבול ניזונות בעיקר מפרות וחרקים, אך גם מעלים ופרחים. כשציפור בולבול מגיעה לעץ מלא בפירות, היא מזמינה את כל ציפורי הבולבולים בסביבה, לסעודת פירות משותפת. בשל שיטה זו ציפור הבולבול יוצרת נזקים בחקלאות.

רבייה: עונת הקינון נמשכת מאמצע חודש מרס ועד סוף אוגוסט, ציפור הבולבול הנקבה בונה את הקן לבדה, אך הזכר מסייע לה לחפש את חומרי הגלם, ענפים קטנים ,צמר גפן וכו'. הנקבה מטילה בין 2-4 ביצים בקן, בכל יום ביצה אחת, הנקבה דוגרת לבדה. לאחר 14 יום בוקעים הגוזלים קרחים ועיוורים, ההורים מאכלים אותם כשבועיים עד פריחתם ועוד 10 ימים לאחר מכן.

מצב מין: יציב

בחר את התשובה הנכונה

היכן ניתן למצוא את ציפור הבולבול בארץ ישראל?

א. כמעט בכל הארץ הציפור נפוצה מאוד .

ב. רק באפריקה, אין בארץ ציפורי בולבול.

ג. בתצפיות מיוחדות רק בתקופות הנדידה.

ד. רק במעלה אדומים, בשאר הארץ היא נכחדה.

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שירות פסיכולוגי חינוכי (שפ”ח)

מנהלת: טלי טרגר כתובת: כיכר קדם לפניות טלפוניות: 5421332/3, פקס 5421378 כתובת דוא”ל: hanay@mam.org.il השירות מסייע להתפתחותם והסתגלותם התקינה של תלמידים במסגרות החינוך השונות  .מעורב

קרא עוד »
דילוג לתוכן