רפואה וחדשנות באמי"ת אורי

ערב הצדעה לבנות מסלול המחר: רפואה וחדשנות • תלמידות אמי"ת אורי הציגו פרויקטים הנוגעים לעולם הרפואה וטיפולי IVF בפני מומחים, בהם: פרופ' אריאל רבל, מנהל תחום פריון באסף הרופא, שאמר כי הוא מלמד את הבנות ברמה שבה הוא מלמד סטודנטים לרפואה

אירוע סיום שנה א' שכולו הצדעה לבנות מסלול רפואה וחדשנות, התקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת אורי. נבחרת בנות מכיתות ט'-י' עסקה השנה במחקר ופיתוח בתחום רפואה וחדשנות, בדגש על טיפולי IVF. המטרה הייתה למצוא דרכים ואמצעים להעלות את שיעור אחוזי ההצלחה בשלב החדרת העוברים חזרה לרחם מ-25% ל-80%. בשיתוף והובלת מנטורים, בהם: ד"ר מיכאל כהן מחברת מופת עציון, ובשיתוף רשת אמי"ת, הבנות יצאו לדרך, עבדו בשלושה צוותי פיתוח מוצר, יצאו לבתי חולים ופגשו גניקולוגים מומחים ומהנדסים.

הפרויקט הראשון עסק באפשרויות לשימוש מיטבי במצלמה שתוחדר לרחם ותסייע בתמונת מצב מיטבית להחדרת העובר וכיוון הפוקוס של המצלמה. הפרויקט השני עסק באפשרות לייצר לרופאים אפשרות שליטה מרחוק באמצעות תוכנה אשר תאפשר לא לפספס את חלון ההזדמנויות שהוא כה קריטי להחדרת העוברים חזרה. הקבוצה השלישית חשבה על פתרון באמצעות מגנטים ואלקטרו מגנטיקה באמצעות שימוש במגנט מבחוץ ובקפסולה מבפנים, לאפשר דיוק בהזרעת העובר. הבנות חקרו ולמדו מאמרים אקדמיים בנושא באנגלית אקדמית ברמת תואר שני, למדו קורס ברמת סטודנטים לרפואה ובשנה הבאה יעלו קומה נוספת בתכנית בהעמקה ובהמשך הפיתוח.

באירוע השתתפו צוות מומחים, בהם: פרופסור אריאל רבל, מנהל תחום פריון באסף הרופא, ד"ר מיכאל כהן, מנכ"ל חברת מופת עציון, רועי גולדנברג, מנכ"ל עמותת TOM ישראל, ואיריס אלפסי, מנהלת אגף מחשוב וטכנולוגיה ומערכות מידע ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה. במהלך הערב הציגו הבנות בפני צוות מומחים את הפרויקטים.

ראש העיר, בני כשריאל, הגיע לברך את הבנות וההורים באירוע ההצדעה, עמד מקרוב אחר הפרויקטים שהציגו התלמידות ופרגן להן על עשייתן.

פרופסור רבל אמר כי "אני מלמד את הבנות את תחום ה-IVF באותה רמה שאני מלמד את הסטודנטים לרפואה".

אודיה קהת, תלמידה בתכנית: "למדתי הרבה על העולם שבחוץ על מקצועות העתיד ומה הם כוללים. נפתחו בפניי אפשרויות נוספות שלא חשבתי עליהן אף פעם. למדתי על עולם הרפואה שזהו עולם שתמיד עניין אותי וסקרן אותי. במיוחד למדתי על עצמי שאני יכולה לעשות דברים שלא חשבתי עליהם, להיות מעורבות בדברים שלא היו נותנים לי אף פעם לגעת בהם, וזה בין הדברים שאני לוקחת לעצמי הלאה".

רוחמה ווגל, מנהלת בית החינוך: "מסלול רפואה וחדשנות הוא מסלול שהוא חלק מחלום שהתגשם. תוכנית שכמוה אין גם באוניברסיטאות ובוודאי לא בבתי הספר; זהו ממשק עם עולם המבוגרים, עם העולם האמיתי, של למידה מעשית ומשמעותית מחוץ לבית הספר".

איריס אלפסי, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, בירכה את הבנות ואמרה כי "אנו נעודד בנות ונשים, כבר מגיל צעיר, לגעת, לחקור וללמוד את עולם המדעים. נשים היום פורצות דרך ויכולות לעשות כל תפקיד, מאתגר ככל שיהיה ולפרוץ את תקרת הזכוכית, שהגיע הזמן שתיעלם מן העולם. אני גאה לעמוד פה הערב ולצפות בתוצרים של התלמידות שהעזו ונגעו בתחום מאתגר, רגיש וחשוב כל כך לנשים בעולם כולו".

בני כשריאל, ראש העיר, אמר כי "מערכת החינוך של מעלה אדומים ממשיכה להוביל ולהצטיין בכל תחומי החיים, ואנו נמשיך לתת את מירב הכלים ומיטב האפשרויות לתלמידינו, על מנת שיצליחו ויממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם. הערב הזה הוא הוכחה נוספת לחדשנות וליצירתיות של מערכת החינוך שלנו, ואני מברך את הצוות החינוכי, בראשותה של רוחמה ווגל, ובהובלתה של דינה הנדלר, על העשייה המופלאה עם הבנות ועל התוצרים מעוררי ההשראה. יישר כוח".

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מינהל הסעות ולוגיסטיקה

מנהלת: רויטל אלישע מנהל מדור אספקה – משה סוריט רכזת הסעות – סימה לוי מזכירה – עליזה אבנעים אחזקה: עבודות האחזקה השוטפות של בתי הספר

קרא עוד »

תכניות העשרה

יואב שור מטרת התכנית היא להעשיר את עולמם החינוכי-השכלתי של תלמידי בתי הספר בתחומי הלימוד המרכזיים. הפרויקט מכיל מרכיבים רבים ומגוונים הבאים לתת מענה לרבדים

קרא עוד »
דילוג לתוכן