עמל IN אורט OUT

לאחר 21 שנים שבהן רשת "אורט" ניהלה את בתי הספר השש שנתיים דקל וילנאי ואורט תעופה וחלל, עוברים בתי הספר לרשת "רב תחומי עמל" שזכתה במכרז רשתות כשהציעה השקעה חסרת תקדים של 25 מיליון שקלים בחמש השנים הקרובות • רשת "רב תחומי עמל" התחייבה להשקעה של 33,000 שקלים בשנה בכל תלמיד, כ-16% מעל הממוצע הארצי בהשקעה בתלמידים • לקראת כניסת הרשת לעיר משיקים בעירייה את תוכנית "חינוך 400%" שמבטיחה: הקטנת כיתות הלימוד, שיעורים פרטיים בחינם, מצפה כוכבים משודרג, תגבורים במקצועות המתמטיקה, האנגלית והמדעים ועוד • ראש העיר, בני כשריאל, נפגש עם מנהלי בתי הספר וצוותי המורים והמנהלה והבטיח כי תנאיהם וזכויותיהם יישמרו.

לאחר מאבק ממושך בין רשת "רב תחומי עמל" לרשת "אורט" במסגרת מכרז רשתות שפורסם, זכתה במכרז רשת "רב תחומי עמל" בניהול בתי הספר השש שנתיים אורט תעופה וחלל ודקל וילנאי אורט, שעד היום היו תחת ניהולה של רשת "אורט".

פי ארבעה השקעה בכל תלמיד

עידן חדש במעלה אדומים, ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, והנהלת העירייה חתמו על הסכם מול רשת "רב תחומי עמל"', לפיו הרשת תשקיע סכום של 25 מיליון שקלים בחמש השנים הקרובות בשני בתי הספר. מדובר בהשקעה של פי ארבעה בכל תלמיד ממה שהיה עד היום, וב-16% יותר השקעה מהממוצע הארצי פר תלמיד.

לקראת כניסתה של רשת "רב תחומי עמל" לעיר השיקה את תוכנית "חינוך 400%", לפיה הלימודים ייערכו בכיתות קטנות של עד 22 תלמידים בכיתה, יינתנו שיעורים פרטיים בחינם לתלמידים, ישודרגו מבני החינוך ויוקמו מסלולי עתודה חדשים וחדשניים שיכינו את התלמידים לשירות ביחידות העלית בצה"ל.

מכרז רשתות

משרד החינוך מחייב את העיריות לצאת למכרז של רשתות החינוך שיפעילו את בתי הספר בערים, כאשר המטרה היא ליצור תחרות בריאה בין הרשתות.

רשת "רב תחומי עמל'" סימנה את מעלה אדומים כיעד, כתוצאה מדירוגה הגבוה בתחום החינוך. מערכת החינוך של מעלה אדומים מדורגת בעשירייה הראשונה מבין כל הערים בארץ, ונבחרה כמצטיינת בחינוך. את הדירוג קבע מכון גיאוקרטוגרפיה שבדק מי הן הערים המצטיינות בחינוך על פי פרמטרים של אחוזי הזכאים לתעודת בגרות, שיעור הזכאים לחמש יחידות בגרות במתמטיקה, אנגלית ומדעים, ההשקעה הכספית העירונית לתלמיד בממוצע שנתי, אחוז ההוצאה בתקציב הרשות המקומית, מספר תלמידים ממוצע בכיתה ועוד.

המיקום המרכזי שהחינוך מקבל במעלה אדומים, לצד ההצטיינות של התלמידים וההישגים אליהם מגיעה מערכת החינוך בעיר, הביאו את רשת "רב תחומי עמל" לסמן את מעלה אדומים כיעד אסטרטגי ולהתמודד נגד רשת "אורט" הוותיקה במכרז. התהליך היה ארוך, מקצועי ומתמשך, זאת לאחר שבעירייה דקדקו בקוצו של יוד במכרז, על מנת להבטיח שהחינוך של ילדי העיר יעבור מטוב מאוד למצוין ושההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבור ילדי מעלה אדומים היא זו שתתקבל.

בין הרשתות המובילות בארץ

רשת "רב תחומי עמל" פועלת בהצלחה רבה בערים מובילות בחינוך, בהן: באר שבע ופתח תקווה. הרשת עוברת שינויים משמעותיים, והראייה הטובה ביותר לכך היא שבציון הרשתות להישגי תלמידים במקצועות הכמותיים של משרד החינוך, "הרב תחומי" דורגה בין הרשתות הראשונות בארץ.

מבחינת המדדים המקצועיים של משרד החינוך, רשת "רב תחומי עמל" זכתה לציון 88 בתמונה החינוכית שקובע המשרד, ציון דומה לרשת "אורט". יצוין כי המרכיב הזה מהווה חצי מהניקוד במכרז, כאשר היתרון הבולט שהציגה רשת "רב תחומי עמל" היה בהקצאת משאבים ותקציב חסרי תקדים במערכת החינוך ובתלמידים.

התנאים והזכויות של הצוות יישמרו

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, שוחח עם מנכ"לית רשת "רב תחומי עמל", רווית דום עיני, וסיכם איתה כי אף מורה או איש צוות מנהלתי או חינוכי לא ייפגע מהמעבר. מנכ"לית הרשת הבטיחה לראש העיר באופן אישי כי השכר והתנאים של עובדי ההוראה והמנהלה יישמרו, כולל כל הזכויות המגיעות להם.

רשת החינוך "רב תחומי עמל" תעביר באופן מסודר בימים הקרובים את הכלים החינוכיים הדרושים, תכנס את צוותי החינוך והמנהלה לשיחה ולחתימה על הסכם שמירה על רצף תעסוקתי שיאפשר להם לשמור על כל הזכויות והתנאים שלהם וכן תדריך את המנהלים בכל הדרוש על מנת להגיע מוכנים לשנת הלימודים.

 מטוב מאוד למצוין

כשריאל כינס את מנהלי בתי הספר, צוותי החינוך וצוותי המנהלה והודיע להם כי הוא מתכוון להמשיך להוביל את מערכת החינוך בעיר להישגים וכי הוא יפקח אישית על המעבר ועל מהפכת החינוך המתוכננת בעיר. "אנחנו נבטיח חינוך 400% במעלה אדומים", אומר כשריאל, "עם פי ארבעה השקעה בכל תלמיד. אם עד היום מערכת החינוך שלנו הייתה טובה מאוד, אנו נהפוך אותה למצוינת".

 זום עם הורי בית הספר

בשבוע שעבר נפגשו ראש העיר, בני כשריאל, מנכ"ל העירייה, שמוליק חנוך, מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, ומנהלי בתי הספר עם מנכ"לית רשת "רב תחומי עמל", עו"ד רוית דום עיני, ועם כל הנהלת הרשת והצוותים המקצועיים, על מנת להיערך בצורה המיטבית ביותר לפתיחת שנת הלימודים.

לאחר הפגישה עם רשת "עמל" נפגשו ראש העיר, בני כשריאל, ומנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, עם הורי שני בתי הספר, תיכונים וחטיבות ביניים, לשיחת זום שבה הסבירה על המעבר והשיבו לשאלות ההורים.

 שיעורים פרטיים בחינם

כאמור, לקראת כניסתה של רשת "רב תחומי עמל" לעיר ולאור ההשקעה הכספית הגדולה בתלמידים, הכינה העירייה את תכנית 400%, לפיה יוקטן מספר התלמידים בכל כיתה, יינתנו שיעורים פרטיים ותגבורים במקצועות המדעים, המתמטיקה והאנגלית בחינם, יורחבו מגמות הלימוד המוצעות בתיכונים ויפותחו תוכניות חדשניות שיסייעו לתלמידים להשתלב בתחומי החדשנות והסייבר ביחידות המודיעין והסייבר של צה"ל.

יותר מגמות, פחות צפיפות בכיתות

"ההשקעה הכספית הגדולה", אומר כשריאל, "תאפשר לנו ליישם את חזון החינוך העירוני, בבסיסו: שפע לימודי שייתן לילדינו את האפשרות להתנסות במגוון מקצועות וחוויות מהטכנולוגיות המובילות והחדשניות ביותר, ועד לתחומי הרוח והאומניות. התוכנית החדשה תאפשר שיעורים פרטיים ופרטניים בהיקף של כ-6,000 שעות לימוד, בהשקעה של כ-600,000 שקלים.

 שדרוג מבנים וכיתות

ההשקעה הגדולה תאפשר גם בינוי ויצירת תשתיות של מרחבי למידה חדשניים, כלים טכנולוגיים ומחשוב מתקדם ללמידה במיומנויות המאה ה-21. במסגרת התוכנית ישודרו הכיתות הקיימות, יוקמו מרחבי לימוד חדשים, יוקם סטודיו למחול, ישודרג מצפה הכוכבים, ייבנו מגרשי ספורט ועוד.

 הורוביץ: "התלמידים במרכז"

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, אומר כי "כניסתה של רשת 'רב תחומי עמל' למערכת החינוך שלנו תעמיד את התלמידים במרכז ותוביל להשקעה חסרת תקדים בכל תלמיד. מעבר להשקעה הכספית, השותפות האסטרטגית עם רשת 'הרב תחומי עמל' תסייע להרחיב את מגמות הלימוד המוצעות לתלמידים ותתמקד במגמות שיסללו לתלמידים דרך טובה להשתלבות בצבא באקדמיה ובתחומים הקשורים לחדשנות, סייבר ואומנויות".

 כשריאל: "השקעה שלא נראתה כמוה בארץ"

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, אומר כי "אני מברך את רשת 'רב תחומי עמל' על כניסתה למערכת החינוך שלנו, ומודה לרשת 'אורט' על שנים נפלאות של עשייה משותפת וקידום החינוך בעירנו. מערכת החינוך של מעלה אדומים הפכה להיות מחוזרת בקרב הרשתות המובילות ביותר בארץ, בשל הישגיה ולאור שמה ההולך לפניה בכל הארץ. המשאבים שיושקעו בכל תלמיד במסגרת תכנית 400% שהכנו עוד לא נראו בתחום החינוך בישראל, זאת כדי למצות את הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד ותלמיד בעיר וכדי להפוך את מערכת החינוך במעלה אדומים מטובה מאוד למצוינת. אני סמוך ובטוח שבשילוב ידיים ובשיתוף פעולה פורה בינינו לבין הרשת, נוביל את תלמידי מעלה אדומים להישגים חסרי תקדים, נכין אותם לאקדמיה, לצה"ל ולחיים עם מיטב הכלים להצלחה ולמצוינות ערכית, לימודית וחברתית. נעשה ונצליח".

©מתוך הכתבה במעלהנט

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דבר ראש העיר

תושבים יקרים, אנו שמחים להגיש לכם מידע המציג את מכלול העשייה החינוכית בעיר. העיר מעלה אדומים מתברכת במערכת חינוך איכותית, חדשנית ומתקדמת. אנו פועלים כל

קרא עוד »
דילוג לתוכן