מחזור י"ז פורש כנפיים

השוחרים החדשים של "אורט תעופה וחלל" הושבעו בטקס חגיגי ומרגש במגרש הספורט של בית הספר • הטקס התקיים בסימן פרידה ממפקד השלוחה עומר חוג'ה, המסיים את שירותו בחיל האוויר ומשתחרר מצה"ל בעוד ימים אחדים • מנהל המכללה, שמעון אש: "בחרתם להיות חלק מהמערך שאמון על החוסן של עם ישראל" • מפקד טייסת הדרכה בבסיס בח"א 21 , סגן אלוף שי רוזנברג: "סוד כוחו של חיל האוויר אינו בטכנולוגיה, אלא באנשים" • מפקד השלוחה, עומר חוג'ה: "תודה לכולם, גאה לסגור את השירות במקום בו הכל התחיל לפני 13 שנה" • כשריאל: "מסלול השוחרים מכשיר אתכם לשירות משמעותי במערך הטכנולוגי של חיל האוויר, בתפקידים המורכבים והמאתגרים ביותר"

ביום חמישי התקיים טקס השבעת שוחרי כיתות י' החדשים של בית הספר "אורט תעופה וחלל". טקס זה הוא מסורת בבית הספר, אליו מגיעים מדי שנה חברים, הורים ומשפחות התלמידים, אשר חיברו את דרכם עם חיל האוויר, נרגשים מגודל המעמד והדרך החדשה אשר עומדת בפתח. כבכל שנה, מגרש הספורט שינה את פניו והפך לרחבת מסדרים מרשימה ומפוארת אשר קושטה בתאורה מיוחדת בצבעי החייל. את רחבת המסדרים מילאו השוחרים החדשים, נרגשים ומלאי גאווה בדרך שעשו בשנה מורכבת זאת. 11

הטקס התקיים במעמד: ראש העיר, בני כשריאל, מפקד טייסת הדרכה בבח"א 21, סא"ל שי רוזנברג, יחד עם שרשרת פיקוד מרשימה אשר מלווה ותומכת בבית הספר לאורך כל ימות השנה. את הטקס הנחה בוגר המסלול ומפקד השלוחה רס"ל עומר חוג'ה. הטקס נפתח במצעד דגלנים מרשים שהובילו השכבות הבוגרות בבית הספר. מיד לאחר מכן עלו בהובלת מפקדי הכיתות, השוחרים החדשים בליווי של מופעי פירוטכניקה. השוחרים הפגינו תרגילי סדר ומשמעת, צעידות צבאיות, ובפה אחד ובקול גדול נשמעה הצהרתם "אני נשבע" כשנשבעו בשבועת השוחר.

לאור המורכבויות הרבות שהיו בשנה החולפת מסלול השוחרות מצא לנכון להוקיר את אותם השוחרים שהתבלטו לטובה ולקיים טקס חלוקת תעודות הצטיינות על תפקוד מצוין, מסירות, דוגמא אישית, ותרומה למערך השוחרות. את תעודת השוחרת למופת קיבלה השוחרת סהר כהן, ואת תעודת השוחר המצטיין קיבל השוחר אגם כהן, אנחנו מצדיעים לכם!

חוג'ההאירוע התקיים בסימן פרידה ממפקד השלוחה עומר חוג'ה, המסיים את שירותו בחיל האוויר ומשתחרר מצה"ל בעוד ימים אחדים. את הפיקוד על השלוחה הוא העביר לאמיר חקק בטקס העברת פיקוד מרגש. עומר מסיים שמונה שנות שירות בחיל האוויר, כאשר ארבע שנים מתוכן שירת בתור מפקד שלוחת מעלה אדומים. את דרכו התחיל לפני 13 שנה באותה רחבת מסדרים כשוחר במחזור ה' בבית הספר. דרכו של עומר בחיל האוויר הייתה מגוונת וכללה בתוכה מספר רב של תפקידים אשר קשורים בפיקוד, הכשרה והדרכה בתחומי הטכנולוגיה בחיל. לאורך כל הדרך עומר התאפיין במקצועיות, מסירות רבה לשוחרים ורצון עז להעצים ולחזק את מערך השוחרות במטרה למנף את התלמידים ולחזק את חוסנו של החיל.

ראש העיר, בני כשריאל, בירך את השוחרים החדשים ואמר כי "אורט תעופה וחלל הוא לא בית ספר רגיל, הוא בית ספר שמכשיר את תלמידיו לתפקידי מפתח בעולם התעשייה וההייטק, לתפקידים משמעותיים בחיל האוויר ולאתגרי המאה ה-21. לצד הידע והלמידה הרבה, השוחרים רוכשים את ערכי אהבת האדם והארץ, העשייה הקהילתית, ההתנדבות והערבות ההדדית. המסלול שאותו עוברים השוחרים הוא מסלול אשר מכין כל אחת ואחד מהם לשירות משמעותי במערך הטכנולוגי של חיל האוויר, בתפקידים המורכבים והמאתגרים ביותר. שוחרים יקרים, אתם היום פורשים כנפיים ויוצאים אל דרככם במשפחת חיל האוויר, אשר מחבקת את שוחרי מעלה אדומים ומשתמשת בהם כחוד החנית שלה. עלו והצליחו".

אש

שמעון אש, מנהל המכללה, שנכנס לתפקיד בשנה הנוכחית והביא איתו רוח מרעננת של חידוש, יוזמות ושיתופי פעולה חשובים אמר: "בבחירתכם להכשיר עצמכם לעולם טכנולוגי מתפתח שמתחיל בלמידה משמעותית בבית הספר במגמות ייעודיות, וממשיך בגיוס למערך הטכנולוגי של חיל האוויר לשירות תחת כנפי המטוסים, בכיפות הברזל, ובשאר המערכים שמביאים לחיל האויר את עוצמתו ואת הערך המוסף שלו – בחרתם להיות חלק מהמערך שאמון על החוסן של עם ישראל, לסיום ברצוני להודות לרס"ל עומר חוג'ה שהינו בוגר ביה"ס, ששימש כמפקד השלוחה והוביל את השוחרים וצוות המפקדים בשנים מורכבות בהצלחה רבה, ולאחל את ברכת הדרך לסמ"ר אמיר שמחליף אותו בתפקיד זה".

מפקד טייסת הדרכה בבסיס בח"א 21 , סגן אלוף שי רוזנברג בירך את השוחרים שהצטרפו באופן רשמי למשפחת חיל האוויר ואמר בגאווה: "חיל האוויר התעצם במיטב הטכנולוגיות שרק מקצתן חשופות לציבור הרחב, אולם סוד כוחו של חיל האוויר אינו בטכנולוגיה אלא באנשים, שוחרים יקרים, אנו סומכים עליכם ויודעים שבמעלה הדרך תהפכו למרכיב משמעותי במנהיגות הטכנולוגית בחיל. טקס זה הוא טקסו האחרון של עומר במדי חיל האוויר, ובסוף השנה הנוכחית עומר מסיים את תפקידו ומשתחרר מהצבא.
עומר, רוצה להודות לך על עשייתך, תרומתך למערכת ושירותך המשמעותי בחיל האוויר, יישר כוח! בהצלחה!".

חללל ותעופה

בית הספר "אורט תעופה וחלל" הוא מהמובילים בארץ וברשת אורט בכל תחומי הלימוד: אנגלית, פיזיקה, מתמטיקה ומדעים.
התלמידים נהנים ממעבדות חדשות, כיתות מאובזרות, אולם ספורט, חדר כושר, קפיטריה וכל התנאים הדרושים להצלחת התלמידים ולמצוינות חברתית, לימודית וערכית עם תעודת בגרות איכותית ומצוינות ועם 100% גיוס לצה"ל.

מסלול השוחרות במכללה הטכנולוגית "אורט תעופה וחלל", מיועד לתלמידי כיתות י’ עד י”ד, כשלוחה של המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר. מסלול השוחרות מקדם לימודי טכנולוגיה ברמה גבוהה. השוחרים זוכים ליחס אישי ולמעטפת תומכת מהסגל הצבאי המלווה אותם עד לרגע גיוסם לחיל האוויר. יתרה מכך, השוחרים נהנים ממערך תגבורים במקצועות השונים הנלמדים בבית הספר המועברים על ידי צוות החונכות בשלוחה. במסגרת שיתופי הפעולה שמקיים ביה"ס בשנה הבאה תפתח כיתת מצוינות, 'פרחי אדרים' אשר תתחבר באופן ישיר למסלול 'אדרים' – תכנית האקדמיה, מסלול זה הוא מסלול הדגל של המערך הטכנולוגי בו יזכו שוחרים בוגרי יד' לבצע בתום הלימודים – שירות מקצועי משמעותי בתפקידי מפתח, בה"ד 1 (קצונה) ולימודים אקדמאיים מלאים, הכל בשירות חובה!

מפקד השלוחה, רס"ל עומר חוג'ה, סיכם: "קשה לסכם תקופה שהייתה כל כך ארוכה וכל כך מיוחדת, לאורך כל הדרך ניסיתי תמיד לתרום כמה שיותר ולהוציא את המיטב מכל סיטואציה. רוצה לסכם במילה אחת, מילה שאומרת מבחינתי הכל – תודה, תודה למפקדים, תודה לפקודים, תודה לחברים ותודה לכל מי שחלק איתי את הדרך או לפחות את חלקה, בלעדיכם השירות שלי לא היה אותר הדבר. אוהב את כולם, ההתרגשות אדירה, גאה לסגור את השירות במקום בו הכל התחיל לפני 13 שנה! עלו והצליחו!".

אנו מאחלים בהצלחה בהמשך לשוחרים החדשים וחופשה מהנה!

©מתוך הכתבה במעלהנט

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

א.ה.ב.ה בית הספר לאנגלית

א.ה.ב.ה.  –  לתלמידים דוברי עברית מחפשים דרך לקדם את ילדיכם בלימודי האנגלית? מעוניינים לתת להם את הכלים שיפתחו בפניהם את העתיד? מחפשים חוג מאתגר, מעניין

קרא עוד »

ביה"ס ממלכתי תל"י נופי הסלע

מנהלת ביה"ס: גב' שרית אנג'ל אור כתובת: רח' הרכס 27 מעלה אדומים טלפון: 5357759–02 ,02–5356031 פקס20–6933095  :דואר אלקטרוני (אי-מייל:) nofeisela@gmail.com מספר התלמידים בבית-הספר: 835 בית

קרא עוד »

כנס מצויינות במדעים

דיווח מאולפנת צביה: כנס מצויינות – נציגות משכבת ט' יצאו ביום שלישי ליום עיון מטעם עיריית מעלה אדומים לעידוד בנות למצויינות במדעים, בו השתתפו בנות מכל

קרא עוד »
דילוג לתוכן