חצי יובל לחידון התנ"ך העירוני

למרות שנת הלימודים המקוצרת התקיים חידון התנ"ך העירוני שבסיומו נבחר ליאור וינשטיין מבתי הספר הממלכתיים • מבתי הספר הדתיים נבחרו יהונתן כהן ושירה גרייבי • "כשריאל: כל זכותנו על הארץ נובעת מהתנ"ך. בלי תורה אין לנו לא עם ולא ארץ"

כמדי שנה, גם השנה לא ויתרו באגף לתרבות יהודית במתנ"ס על קיום חידון התנ"ך העירוני, זאת על אף חודשי הלימוד הקצרים שהיו השנה בעקבות הקורונה. חידון התנ"ך העירוני מציין השנה חצי יובל לקיומו.

לשלב הסופי שהתקיים ביום רביעי קדמו מספר שלבים, בהם שלב בית ספרי שכלל מבחן אמריקאי על פרקי הלימוד שנבחרו, ואשר בסופו נבחרו הנציגים המתאימים מכל בית ספר. אותם נציגים הוזמנו להשתתף בחוגי העשרה עם עורך החידון, ואלו התקיימו במתנ"ס בשעות אחר הצהריים. בסופם שוב נבחנו התלמידים, ובסופו של המבחן נבחרו שני נציגים מכל בית ספר אשר העפילו לשלב הסופי.

החידון ביום רביעי נפתח בדברי ברכה של יו"ר חבר השופטים, רבי אריה פרומן. לאחריו בירך את התלמידים יאיר פינגרהוט, רכז התרבות היהודית במתנ"ס. שני הדוברים ציינו בדבריהם את חשיבות לימוד התנ"ך ואת היותו של ספר הספרים גורם מאחד בין כולנו, ואכן, מחזה מרהיב היה לראות עשרות תלמידים מכלל בתי הספר ממלכתיים וממלכתיים דתיים כאחד לומדים בצוותא תנ"ך.

עורך החידון ומי שמוביל את חידוני התנ"ך בעיר היה נריה פנחס, שהוכתר לחתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי בשנת 1980, בעת שקיבל את התואר והפרס מידי מנחם בגין ז"ל, ראש הממשלה דאז. נריה זוכה מאז להוביל את חידוני התנ"ך הארציים והעולמיים, וזכתה עירנו שגם אצלנו הוא זה שמוביל את חידוני התנ"ך בשלביהם השונים.

החידון עצמו נפתח במשחק מחשב שבו היה על המתמודדים לענות על שלוש שאלות. בשלב זה יכלו המתמודדים לצבור עד 30 נקודות שהצטרפו לניקוד שצברו בשלב המקדים. בסוף השלב הראשון נותרו במרוץ שבעה מתמודדים תלמידי הזרם הממלכתי, ואיתם שבעה מתמודדים מהזרם הממלכתי דתי.

בשלב השני שוב היה משחק מחשב שבו היו כבר שאלות קשות יותר. לשלב הסופי, הלא הוא שאלת ראש העיר, הגיעו בסך הכל חמישה תלמידים מכל זרם. לשאלת ראש העיר קדמו דברי ברכה של מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, ואחריו בירך את המתמודדים ראש העיר, בני כשריאל.

בסופו של החידון הכריזו השופטים על המנצחים. מבתי הספר הממלכתיים נבחרו: למקום השלישי הגיע מעיין חדד, תלמיד בית הספר צמח השדה. למקום השני נבחרו שניים בציון זהה – ליעד שילו מבית הספר מגדים ואוריאל שדה מבית הספר אלמוג. כחתן התנ"ך העירוני נבחר ליאור וינשטיין, אף הוא תלמיד בית הספר אלמוג.

מבתי הספר הדתיים נבחרו: למקום השלישי הגיעה רוני נחושתן, תלמידת בית הספר מעלה התורה בנות. למקום השני הגיע דוד דורי, תלמיד בית הספר מעלה התורה בנים. למקום הראשון נבחרו שניים שצברו ניקוד זהה – יהונתן כהן שהוכתר כחתן חידון התנ"ך העירוני לשנת תשפ"א, ולצידו שירה גרייבי, תלמידת בית הספר ממ"ד צמח השדה, שהוכתרה ככלת התנ"ך העירוני לשנת תשפ"א.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "יש חשיבות עצומה לתנ"ך עבורנו וכל זכותנו על הארץ נובעת מהתנ"ך. בלי תורה אין לנו לא עם ולא ארץ".

© מתוך הכתבה במעלהנט

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר ממ"ד צמח השדה

http://www.tik-tak.co.il/webPro/index.asp?codeClient=1950 אתר בית הספר מציג את העשייה הבית ספרית, תמונות מחיי ביה"ס, קישורים חשובים לתלמידים – למרחבי למידה, פרויקטים מיוחדים של ביה"ס, לוח אירועים, תוכניות

קרא עוד »

צופית בוהקת

מחלקה: עופות סידרה: ציפורי שיר משפחה:  צופיתיים סוג: צופית זיהוי: ציפור שיר קטנה בעלת מקור ארוך וכפוף קלות. הזכר שחור כולו, אך מזוויות אור שונות

קרא עוד »
דילוג לתוכן