ועכשיו הסרט של כיתת התקשורת בחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט"

תלמידי כיתת התקשורת בחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט" קיימו ערב מרגש של הקרנת בכורה לסרט "פסטיתקשורת" שהם כתבו ושיחקו בו • הערב המרגש התקיים בזכות תמיכה וליווי של צוות החטיבה, אגף החינוך והמתנ"ס, אך בעיקר, בזכות סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, שהאמין בתלמידים וסייע להם בתקציב להגשמת החלום

ערב מיוחד במינו ומרגש התקיים בחודש עמוס מסיבות סיום וטקסים – הקרנת בכורה של הסרט "פסטיתקשורת" שאותו הגו, כתבו ושיחקו תלמידי כיתת התקשורת הרב גילאית בחטיבת הביניים 'דקל וילנאי אורט'.

כיתת התקשורת, בה לומדים תלמידי כיתות ז' ועד ט', מונה שמונה ילדים בלבד, שהוכיחו כי הם בעלי כישרון משחק גבוה במיוחד. מדובר בסרט שהיה בו הומור ורגעים מרגשים מאוד. ניכר כי הייתה השקעה מרובה בדיוק במשחק, הצילומים, ההפקה והעריכה. תלמידי הכיתה היו חלוצים וראשונים לבצע פרויקט שכזה.

לפני מספר חודשים חלמו שני תלמידים מהכיתה על הרעיון, והחלו לעבד אותו. הם בטח לא תיארו לעצמם ששלי בן חמו, מחנכת הכיתה, ושאר חברי הצוות, ירימו את הכפפה, ושסגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, יתגייס למען המטרה, ילווה אותם ויתקצב אותם כדי שהרעיון שלהם יהפוך לסרט ברמה כה מקצועית.

לערב ההקרנה, שכלל גם פרידה משני ילדי הכיתה שעולים לתיכון, הגיעו: מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, מנהלת מחלקת חינוך מיוחד, ענת נחום, מנכ"ל המתנ"ס, אורי מסיל, נציגים מהשפ"י וממתי"א וכל ההורים, שעטפו את שמונת המוכשרים, שללא ספק הוכיחו כי ניתן לשבור כל תקרת זכוכית.

הראלמנכ"ל המתנ"ס, אורי מסיל, נשא דברים בשם סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח ואמר כי "גיא חברי הטוב, שלא נמצא בקו הבריאות, אמר לי שחשוב לו שאגיע לומר לכם שהוא אוהב אתכם ומברך אתכם על כך שעמדתם באתגר. לפני מספר חודשים גיא סיפר לי שיש פרויקט כזה בחטיבה, ושאני חייב לעזור בו. נפגשתי עם המחנכת ועם הצוות, התרשמתי והתרגשתי, אבל ראיתי שמדובר בפרויקט שכרוכה בו הוצאה כספית גדולה. גיא אמר לי: 'כמה שזה יעלה, אני דואג לכסף ומעביר לכם אותו'. היה חשוב לו מאוד שזה יצליח. מה שעשיתם כאן היא ההבנה שהיצירה היא דרך מצוינת להעביר עמדות וערכים, המשיכו כך".

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, אמר לילדים כי הם פורצי דרך, "אתם הראשונים לקיים פרויקט כזה. לאורך הדרך התנסיתם במגוון דברים, כמו: לדבר מול קהל, לדעת לעמוד תחת כללים ומסגרת ועוד מיומנויות רבות שרכשתם. עמדתם במשימה באופן מדהים. אתם פורצי דרך, הראשונים שעושים סרט כזה. תודה לכל השותפים בחטיבה המקסימה, שיודעת להעצים כל תלמיד בכל תחום, רואה את הכוחות שלו והיכולות שלו, מאמינה בו, אוהבת אותו ומחבקת אותו. ידעתם לנצל את כל שיתופי הפעולה להצלחה, ואני בטוח שעוד תביאו לכולנו גאווה גם בהמשך".

מנהלת בית הספר, בר מעוז, אמרה בהתרגשות כי "כל התהליך אינו מובן מאליו. מדובר בהגשמת החלום של התלמידים בסיוע של אנשי הצוות ובהשקעה מרובה של שעות רבות מעבר לשעות הלימודים, גם דרך הזום. יישר כוח ג1212דול לצוות החינוכי שלנו, שנושם וחושב על צמיחת הילדים".

מחנכת הכיתה, שלי בן חמו, סיפרה כיצד שני ילדים מהכיתה – תום ואליאור, הגו רעיון שבתחילתו היה אמור להיות מחזה, אך עם הזמן הפך לסרט מרגש. היא סיפרה כיצד כל הכיתה והצוות נרתמו לחלום, איך המורה לתיאטרון דייק לכל ילד את התפקיד ואת טיב המשחק, איך הצלם והעורך טל מדמון ליווה אותם ורכש את אמונם, ובעיקר, איך סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, הגיע לכיתה כדי לשמוע מפי הילדים על הפרויקט, האמין בהם ובכוח המוטיבציה שלהם, וסייע להם להגשים את החלום. לאורך כל הדרך הילדים הוכיחו לעצמם ולסביבה שיתופי פעולה, התמודדות עם קבלת ביקורת, הצבת יעדים, התמודדות עם אתגרים וההבנה שאם יש חלומות, ניתן וצריך להגשים אותם. שלי הודתה גם למנהלת בית הספר, בר מעוז, על כתף ואוזן קשבת לכל רעיון.

למידה היא לא רק דרך מחברת ועט או בישיבה ליד שולחן בכיתה. גולת הכותרת היא תגובות של הילדים עצמם, שהיה קשה להם להסתיר את ההתרגשות והסקת המסקנות של עם מה הם יצאו אחרי החודשים האחרונים. מעבר לכך שצוידו בסרט מעולה, הם מספרים כי "למדנו לפתור בעיות, להביט על קושי ולשנות אותו להצלחה, לקבל ביקורת גם כשהיא קשה ולשפר את הסבלנות".

©מתוך הכתבה במעלהנט

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן