גינה קהילתית בבית ספר מגדים

במהלך החודשים האחרונים הוקמה גינה קהילתית בבית ספר מגדים. הגינה הוקמה בשטח של גינת החממה בבית הספר. בגינה פועלים יחד 5 משפחות הורים ותלמידים ומורה ורכזת המדעים של ביה"ס איילת סופר שיזמה את הפרויקט במסגרת לימודיה לתואר שני בחינוך לקיימות ומובילה אותו בהנאה רבה ובהצלחה .
הפעילות מתקיימת אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים ונמשכת כ-שעה וחצי. במסגרת הפעילות, ההורים והתלמידים ביחד עם איילת מנקים ומטפחים את הגינה , מכינים את האדמה לשתילה, שותלים ירקות, צמחי מרפא, עשבי תיבול ופרחים. במהלך המפגשים נזרעו זרעים של ירקות שונים אותם הקבוצה מגדלת בחממה. בבוא העת הקבוצה אף תזכה לאכול מהתוצרת . נשתף שכבר בשבוע שעבר אכלו חברי הקבוצה יפרך מעשה ידיה של לילך עזרא, אחת האמהות החברות בקבוצה מעלי גפן שגדלים בגינה.
עד כה התקיימו חמשה מפגשים בגינה, ההורים והתלמידים יוזמים ופועלים יחד בהנאה גדולה. הפעילות בגינה הקהילתית תורמת להיבטים שונים בחייהם של הפעילים כגון: זמן איכות הורה ילד, פעילות פיזית וקידום הבריאות, קשר חברתי וחיבור לקהילה, חיבור לאדמה, מודעות סביבתית ואורח חיים מקיים.
תודות לאיילת סופר על היוזמה הנפלאה , לתמר חדד מנהלת בית הספר אשר תמכה, סייעה ואפשרה את ההוצאה לפועל של היוזמה ולנדב פוליצר מנהל החווה החקלאית שמסייע ומייעץ לפני ובמהלך הפעילות.

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

אתר ביה"ס אלמוג

http://www.almog.jedu.org.il אתר בית הספר אלמוג מציג את העשייה הבית ספרית, תמונות מחיי ביה"ס, קישורים חשובים לתלמידים – למרחבי למידה, פרויקטים מיוחדים של ביה"ס, לוח אירועים,

קרא עוד »
דילוג לתוכן