תפריט

סמינריון "בונים אמונה" באולפנת צביה מעלה אדומים.

כל שנה אנחנו עושות סמינריון, שעוסק בנושא משמעותי של בנין אישיות התלמידות וחיזוק זהותן האמונית. גם השנה החלטנו לא לוותר על כך, למרות המציאות המורכבת של סמינירון בלמידה מרחוק.

בדיון מקדים בכיתות העלנו בפני הבנות חשש שהנוכחות בזומים תהיה נמוכה, אולי כדאי לחזק אותה במבצע ניקוד ופרסים, אך הבנות בבגרות רבה הצהירו שהנושא כל כך חשוב להן , ועצם קיום הסמינריון והנושא חשובים להם, כך שאין צורך בכך. ואכן שיתוף הפעולה שלהן היה נפלא, עם נוכחות גבוהה לאורך כל הפעילויות.
היום הראשון נפתח במפגש כתתי עם המחנכת, כשבמרכזו סרטון שערכו בנות , בו אנשי צוות ותלמידות מסבירות "מה זה אמונה בשבילי?". דברנו על כך שאנחנו באות לסמינריון עם עגלת קניות, וכמו במסע קניות בסופר, חשוב שנבחר וניקח לעצמנו את הדברים הטובים, שננצל את הסמינירון..  המשכנו בסיפור אישי של דורית שרמן, על שנות ציפיה וכמיהה ללדת ילדים. עד שזכתה ללדת שלישיה ו..עוד שלישיה. אחר כך שמענו את הרב יוני לביא על "חמד דרכים לאמונה". יצאנו להפסקה של "משימת לתת למשפחה", בה כל בת בחרה ועשתה משהו לביתה, כמו בישול, טיפול בכביסה וכו. סיימנו בשו"ת עם הרב יאיר. בערב היתה לנו פעילות בחסות ועדת פעילות. היה משחק קאהוט עם חידות בנושא ובסיום מצגת נפלאה של שירי וסיפורי אמונה מרגשים. למחרת פתחנו ב"אמונה מהסרטים" , עם פזית אפשטיין. בכשרון ובשיח מעניין הובילה אותנו פזית לצפיה בקטעי סרטים שעוסקים בהיבטים שונים של הנושא. הדגש היה על תפקידנו לברר את אמונתנו, וליישם אותה בחיים. אחר הפסקה של משימה אישית, בה עיצבו הבנות בצורה יצירתית אימרות שבחרו בנושא אמונה, נפגשנו ל"קפה דילמה". הדילמות עסקו בחיבור אישי של הבנות, ובהעמקת המבט האמוני על מחוייבות לחיי אמונה.
סיימנו בשיחה מרתקת עם ירון אברהם, ששיתף אותנו בסיפור חייו מילדות כילד מוסלמי , דרך פיתולי החיים עד שהפך לגר צדק ובן תורה.
לאורך הסמינריון כולו היתה שותפות מלאה של הבנות. לאוירה תרמו מאד ערכות אישיות שכללו חוברת מלוה, עם מקורות ואפשרות לכתוב תובנות ומסרים. היו בערכה גם לב שוקולד לפתיחה כדי שנפתח את הלב, פופו קורן ליחידת הסרטים, קפה ועוגיות לקפה דילמה ועוד. הערכות יצרו תחושת יחד וחיבור אולפניסטי, אליו כולנו מתגעגעות כל כך.  היתה גם ברכת "אשר יצר" צבעונית ויפה , שיש בברכה זו ביטוי מעשי וחיזוק לחיי אמונה.
לסיום כתבו הבנות בפדלט מה לקחו מהסמינריון לחיים ? מה הכניסו לעגלת הקניות שלהן. ב"ה יצאנו כולנו ברגשות התרוממות וסיפוק. כשברור שהסמינריון הוא צעד מקדם במשימת החיים שלנו – לחיות חיים של אמונה.
קישור לפאדלט:

תרצו לשתף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

יש לך מה לומר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכנית היל"ה

תוכנית היל"ה מנהלת: אפרת וויינטראוב כתובת: דרך מדבר יהודה 8 מתנ"ס (קומה 2-) טלפון: 025913133, 0523468663 efrat.weintraub@gmail.com :מייל היל"ה פועלת כ"רשת ביטחון" שפורס משרד החינוך

קרא עוד »

ביה”ס נירים-לחינוך מיוחד

בביה"ס מטפל בתלמידים הלוקים ב- ADD, ADHD,C.D, ODD, ל"ל  רוב התלמידים הם בעלי סף תסכול נמוך וקושי בוויסות רגשי המאופיינים בהתפרצויות זעם, בריחה מהתמודדות וקושי

קרא עוד »

משחקי חשיבה

משחקי חשיבה – לפני פסח התקיימה תחרות אזורית במשחקי חשיבה במבשרת בהשתתפות 30 בתי ספר. יישר כוח לביה"ס מעלה התורה לבנים על זכייתם במקום הראשון

קרא עוד »
דילוג לתוכן