תפריט

מנהיגוטק מעלה אדומים

תוכנית מנהיגוטק כוללת צוות של ארבעה נציגים מכל בית ספר. השנה – תש"פ – משתתפים בתוכנית חמישה בתי ספר מרחבי העיר: אלמוג, מעלה התורה בנות, נופי הסלע, צמח השדה ותומר רחל. צוות המנהיגוטקים עובד יחד להפעיל יוזמה בבית הספר. הילדים משתתפים במפגשים מקוונים אחת לשבועיים (בימי ד'), ובכמה מפגשים פנים-אל-פנים במרכז לחדשנות בעיר. בסוף השנה יוצגו המיזמים בכנס מיוחד ובו שוק יוזמות ותעודות השתתפות.

הילדים לומדים מושגי יסוד בתחום היזמות – MVP, פיתוח רעיון, מחקר קהל, אבני דרך ועוד. במקביל הם נחשפים לכלי תקשוב כייפיים ומגוונים שיסייעו להם להפיק את היוזמה, עם ליווי של מורה מצוות בית הספר שמסייע בפן הטכני.

נפגשנו במרכז החדשנות של מעלה אדומים.

תוכנית מנהיגוטק נפתחה במפגש חגיגי. צוותי תלמידים שנבחרו מכיתות ה-ו בחמישה מבתי ספר בעיר הגיעו בהתרגשות אל מרכז החדשנות. הם שמעו על התוכנית ועל היעד – להשפיע לטובה על חייהם של 1000 בני אדם! ראש העיר הגיע, שמע אותם ודיבר איתם על מנהיגות שיכולה להתבטא בכל גיל ובכל מצב חברתי. ניצלנו כמובן את היכולות המיוחדות של מרכז החדשנות, והילדים עיצבו תיבת איסוף רעיונות (שתיתלה בבית הספר) בעזרת תוכנות תלת מימד ובמכונת הלייזר הגדולה. 

בהמשך יתקיימו המפגשים באופן מקוון בתוך סביבת 365 דרך קהילה לומדת, ותוכנם- שלבים של יזמות – כשהפעם עסקנו ב'מחקר קהל' – יחד עם כלים טכנולוגיים שתומכים בעשייה ומרחיבים אותה. 

יצאנו עם הרבה אנרגיה ואור בעיניים! תודה לצוות אגף חינוך על הפינוקים.

מפגש מקוון ראשון. התגברנו על תקלות טכניות, וקיימנו מפגש בסביבת teams בקהילה לומדת העירונית.

לקראת המפגש העלו (רוב) המנהיגוטקים מצגות מיוחדות שבהם הציגו את החוזקות שלהם.

במפגש הוידאו למדנו גם מושג טכנולוגי – אווטאר – הכנו בתוכנת ווקי יצורים חמודים, וגם מושג יזמי חדש – מחקר קהל.

שיעורי הבית היו להיות בלש / עיתונאי / ארכיאולוג / מדען ואפילו שחקן – כל אלו שלבים במחקר הקהל ובבירור הצרכים של התלמידים בבית הספר שלנו.

לקראת המפגש השני ביצעו בבתי הספר מחקר קהל מעמיק ושאלו מהם הצרכים והחלומות של ילדי בית הספר.

במפגש שמענו על הרעיונות והבקשות, ושמנו לב לכיוון כללי בכל בית ספר, שיעזור לנו לבחור יוזמה שתתאים לצרכי הקהל.

למדנו מהו אבטיפוס (MVP) ולמה חשוב לחלום על מכונית אבל להתחיל מסקטבורד…. לחשוב בגדול ולהתחיל בקטן. ניסינו לבחון איך ניתן להוציא לפועל את הרעיונות הגדולים שעלו באופן קטן בתור התחלה – וללמוד תוך כדי מידע יקר מפז! זה גם כיף וזריז, וגם מלמד אותנו המון.

בכל צוות בנפרד ביצענו תרגילי דיזיין ספרינט: חשיבה של משקפיים אופטימיות – "בעוד שנתיים מהיום…" כולל הצבעה והתמקדות על החלומות הכי משמעותיים,

ואז חשיבה של משקפיים פסימיות "איך נוכל ל…" לזהות כמה שיותר אתגרים, ואז הצבעה כדי להתמקד על האתגרים הכי משמעותיים.

שיעורי הבית היו להמשיך את תהליך החלפת המשקפיים בצוות השלם, ולהתחיל להפעיל יוזמה בהיקף קטן, וללמוד ממנה. 

הצצנו גם על כלי טכנולוגי – בניית אתר בפלטפורמת WIX – שבו יציג כל צוות את היוזמה תוך כדי תנועה ויקרא לתלמידים לפעולה ולמעורבות.

החוזקות שלנו

עדכונים אודות התוכנית

מיזמים

מנהיגוטק

תוכנית מנהיגוטק מעלה אדומים יוצאת לדרך! צוות של ארבעה נציגים מכל בית ספר, שעובד יחד להפעיל יוזמה בבית הספר. הילדים ישתתפו במפגשים מקוונים אחת לשבועיים

קרא עוד »
דילוג לתוכן